Na początek chciałam przeprosić, za moją dłuższą nieobecność. Miałam problemy techniczne i nie byłam w stanie nic publikować. Na całe szczęście już wszystko jest w porządku i dzisiaj mój wpis jest skierowany głównie do młodszego grona odbiorców. Jednak niektóre z moich wskazówek przydadzą się także w późniejszym czasie. Najważniejsze to BYĆ DOBRZE ZORGANIZOWANYM!

Jak większość młodych ludzi chodzę do szkoły. To żadna nowość 😛 Co robię, że o wszystkim pamiętam? Jak ułatwiam sobie naukę? Kilka wskazówek, które według mnie są podstawą do odpowiedniego zagospodarowania swojego czasu. Mam nadzieję, że okażą się one w jakiś sposób pomocne 🙂

  • kalendarz – MUST HAVE! Nie ważne czy jesteś dziewczyną czy chłopakiem, posiadanie kalendarza to nie obciach. Zapisuj tam wszystkie nadchodzące kartkówki, sprawdziany, projekty, a na pewno o niczym nie zapomnisz. Zawsze wieczorem sprawdzaj co Cię czeka w najbliższym czasie, jest to duże ułatwienie.
  • kolorowe cienkopisy, markery – większość z nas jest wzrokowcami, a dzięki kolorom najważniejsze informacje zostaną w pamięci. Przy przeglądaniu zeszytu przed lekcją czy też przy uczeniu się na sprawdzian łatwiej będzie Ci się skupić na konkretach.
  • zaznaczaj to co już umiesz – najlepsza metoda przy uczeniu się słówek czy zwrotów z języków obcych. Znasz już jakieś wyrażenie? Zaznacz je! Skup się potem na tych nie zakolorowanych. U siebie zauważyłam bardzo ciekawą rzecz – jeśli jest jeszcze coś czego nie umiem i jest to nie zaznaczone na kolorowo to bardzo chcę by już było to pokolorowane. Motywuje mnie to, a widok całej strony pokrytej markerem jest bardzo satysfakcjonujący.
  • używaj zakładek indeksujących – bardzo pomocne przy czytaniu lektur i podręczników. Zaznacz to co najważniejsze, a potem będzie ci łatwiej do tego wrócić. Możesz też zabłysnąć na lekcji podając różne cytaty 😀